Ako na výber rúžu

Ako si vybrať odtieň rúžu, ktorý sa vám bude hodiť

Každá z nás má rozličný odtieň pleti. Ako sa vyznať, ktorý rúž pristane práve vášmu podtónu? 

Farby, ktoré na sebe nosíme môžu podčiarknuť naše prednosti alebo zvýrazniť nedostatky. 

Poznáte ten pocit, keď si skúšate tričko, ktorého farba práve letí, no vy v ňom vyzeráte o 10 rokov unavenejšie? Váš podtón pleti s tou farbou proste neladí.

Ako ale spoznáte, ktorý typ je ten váš? 

Základné podtóny pleti sa rozlišujú do troch kategórií. Teplé, studené a neutrálne. 

Spravidla platí, že farby oblečenia alebo kozmetiky, ktoré sú v rovnakej kategórií ako váš podtón pleti, vám budú lichotiť.

Fraela rúž Adriazia

Tri triky

Jedným zo spôsobov, ako ho určiť, je pozrieť sa na farbu žíl na zápästí na dennom svetle. Pokiaľ je ich farba modrastá až fialovkastá, ide o studený podtón pleti. Zelené alebo olivové sú typické pre teplé podtóny. Ak sa neviete rozhodnúť, o akú farbu ide, prípadne vidíte aj modré aj zelené žily, ste s najväčšou pravdepodobnosťou neutrál.

Ďalšia metóda, ktorú môžete využiť pri spoznávaní svojej pleti je nasledovná. Postavte sa pred zrkadlo ideálne s bielym uterákom/ turbanom na hlave. Vezmite kus bieleho papiera a prirovnajte si ho ku krku alebo hrudi. Ak sa vám pokožka oproti papieru zdá červenkastá alebo ružová, vaša pleť má studený podtón. Ak je vaša pokožka viac žltkastá, váš podtón je teplý. Ak sa stále neviete rozhodnúť, môžete byť neutrálny podtón.

Tretí trik, ktorý vám môže pomôcť pri určení vášho farebného kompelxu zahŕňa šperky. Postačí vám napríklad zlatá a strieborná retiazka. Ideálne je, ak ide o podobne veľké kúsky. Pred zrkadlom si ich priložte ku krku a pozorujte, pri ktorej z nich vyzerá vaša pleť zdravšie a žiarivejšie. Ak je to striebro, patríte k studenému pdotónu. Ak zlato, tak k teplému. Nepomohol vám pri rozhodovaní, ani tento test? Vaša pleť ma neutrálny podtón a pravdepodobne sa vám hodí väčšina farieb.

Rozdelenie Fraela rúžov

Studené odtiene:

Viera, Petra, Ivica, Adriazia, Tonbo, Zuzanadi

Teplé odtiene:

Linda, Híling, Barbora, Nikoleta, Donna, Nikola, Jana, Kiki

Neutrálne odtiene:

Alex, Dominika, Tina, Milada, Clarisse, Kristína, Martina, Tereza

Vizážistka Vierka Dušková alias @kesulatko k tejto téme pre vás na svojom blogu pripravila podrobný článok aj s fotkami.

Nákupný košík