Príbeh značky Fraela
2 women show is on
Naše značka vznikla jako zhmotnění snu, který jsme měli, odkdy jsme se zamilovali do výroby přírodní kosmetiky.
Mariana & Adriana
Fraela founders
Sledujte nás na

Náš příběh

Ahojte, sme dve founderky a tvorkyne značky Fraela.

Prírodnú dekoratívnu kozmetiku sme začali vyrábať v roku 2020. Predtým tomu predchádzala túžba používať lokálnu kvalitnú, vegan and cruelty-free dekoratívku s obsahom aktívnych ingrediencií.

Fraela je aj o kreatíve a našej slobode. Názov je odvodený od staroprešporského názvu “frajla”. V minulosti išlo o hanlivejšie slovo, ktoré označovalo namaľovanú, prípadne vyzývavo oblečenú ženu. My sme v ňom našli symbol oslobodenia sa od predsudkov.

Color Care

Fraela je kozmetika, ktorá podčiarkne vašu prirodzenú krásu. A zároveň sa stará o vaše pery a pleť. 

Produkty sú vegan, vyrábané z rastlinných voskov, prírodných olejov a minerálnych pigmentov. Zložky produktov ani produkty neboli testované na zvieratách. Náš dodávateľ pigmentov je člen organizácie PETA a má nulovú toleranaciu voči krutosti páchanej na zvieratách, deťoch a ľudoch.

DSC00265

NATURAL COLOR CARE

Príbeh rúžov Fraela

Ako prvé sme predstavili 20 odtieňov prírodných rúžov, pomenovaných po reálnych ženách. Sú to známe osobnosti, ale aj naše blízke priateľky. Jedno majú však spoločné. Nesú v sebe vlastnosti Fraely – ženskú výnimočnosť a inšpiratívnosť.

Tradícia ďalej pokračuje a tak sa medzi menami v roku 2023 objavila aj Aňa Geislerová.

Sú to práve rúže na pery, ktoré si získali vaše srdcia a túžbu po novom pocite krásy, po zmene vo svojom živote. 

DSC06362

Biodegradovatelné tuby

Tuby našich rtěnek a rozjasňovačů jsou vyrobeny z biodegradovatelného materiálu. Tento materiál je vyroben z rostlinných vláken. Je kompostovatelný ak rozložení nepotřebuje průmyslové kompostování jako například PLA materiál. Můžete ho zakopat na dvoře nebo na zahrádce a bude rozložen mikroorganismy v půdě. Doba rozložení závisí na počtu bakterií v dané půdě. Čím jich je více, tím se materiál rychleji rozloží. Vnitřní část, ve které je rtěnka vsazena, je vyrobena z hliníku a plastu.

Nákupní košík