Biele Laba here.

Je koniec decembra 2022 a konečne sme si vydýchli z krásnej, no náročnej produkcie prvej sójovej sviečky, ktorá sa v dvoch dropoch vypredala za pár dní. Prvá spolupráca Bielej Laby s Fraelou a toľko nám to dalo. Konečne sme sa mohli spoznať navzájom, vyskúšať si nové techniky a potešiť mnoho milovníkov sviečok. Pocity zo spolupráce zostali uspokojené, ale aj prázdne a túžba naplniť ich rástla. 

Veľa nás to naučilo. Zo zadania vzišlo niečo, čo bolo tak trochu mimo našej tvorby, no stále sme v tom boli my.

Je január 2023

A v novom roku, by sa zdalo, že sa prebudíme s čistou hlavou a novými víziami. Zima ešte ani poriadne nezačala, no my už sme tak trochu cítili túžbu po jari.

Zadanie pre Bielu Labu súviselo práve s týmto našim pocitom po prívale energie. Katka s Lindou sa zhostili úlohy a začali experimentovať. Prvé pokusy boli jemné, nežné, skúšali sa farby navzájom. 

Zrazu nám prišla správa, že sa v peci niečo stalo. Niečo s čím nerátali. A začalo sa ďalšie kolo experimentov.

Ako kinderko

“Otvárania pece vedia byť vzrušujúce ako kinderko, no niekedy aj nepríjemné. V tej peci sa pri rôznych teplotách dejú rôzne premeny. A s tým sme nerátali, že fialová, ružová a ich rôzne kombinácie sa zmenia na hnedé. Nebolo to to, čo sme chceli dosiahnuť.”

“Vieme ako každá farba reaguje zvlášť, ale nevieme úplne ako tie farby reagujú navzájom. Trebalo nájsť správnu kombináciu farieb. Robili sme ďalšie testy. Viac kôl bolo. A potom sme to vychytali. A už sú tu.

Každý kúsok je malý farebný vesmír.

Náhoda či zámer?

“Pri novej kolekcii sme to uchopili zas z nového uhla pohľadu. Dovolili sme si byť viac spontánne. V tvorbe šálky dominuje moment náhody. Proces nebol úplne pod kontrolou, ale vedela som to dotvoriť a to ma bavilo.” povedala Linda.

Za celým procesom výroby šálky stojí Katka a Linda z Bielej Laby. Do dvojice sa spojili až prednedávnom a ako sa vnímajú ako kolegyne?

“Predtým sme neboli blízke kamošky. Veľa sme sa spoznávali.” Linda sa pri Katke učí byť spontánna a Katka používať diár. Časom sa medzi nami vybudovala dôvera, veľa spolu komunikujeme, smejeme sa, vieme sa pochopiť a zdieľať. Keď to takto súznie, aj s vami, je to skvelý pocit.”

Fraela sviečky

Opäť sme sa zhostili úlohy výroby sójových sviečok. Tentokrát sme vybrali sviežu vôňu bieleho čaja, ktorá prinesie do vašich domovov príval jarného vánku.

Je skvelé, že môžeme pokračovať v spolupráci s úžasnými lokálnymi tvorcami a pod našou značkou uviesť aj doplnky. 

Prečo to tak je? Fraela nie je len o prírodnej kozmetike, je aj tom cítiť sa spokojná a krásna a o prítomných okamihoch, ktoré nás tešia a napĺňajú. Súznime s týmito pocitmi aj v našich životoch a rady by sme sa v tomto smere posúvali ďalej…

S láskou,

Fraela & Biela Laba girls

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart