O nás | Fraela.sk
Objednávky nad 50 eur SK a CZ poštovné zadarmo

O nás

Naša značka vznikla ako zhmotnenie sna, ktorý sme mali, odkedy sme sa zaľúbili do výroby prírodnej kozmetiky. Nápad vyrábať práve prírodné rúže vznikol v roku 2017. Už niekoľko rokov sme čoraz viac používali prírodné kozmetické produkty. Rúže sme formulovali viac ako 9 mesiacov. Chceli sme, aby pery nevysúšali, zároveň na nich vydržali počas bežného dňa a krásne voňali. Pôvodný názov našej značky bol odvodený z anglického Pure - čistý. Zároveň bol písaný foneticky - slovensky. Kĺbil v sebe počiatok rozhodnutia ísť svojou vlastnou cestou, ktoré vzniklo v Southsea, a zároveň vďaka poslovenčeniu v sebe zahŕňal element našej rodnej krajiny, kde svoj sen realizujeme. Ako sa nám však komunita zákazníčiek a tvárí našich rúžov rozrastala, uvedomili sme si, že naše rúže nie sú len o prírodných ingredienciách.

Ako vznikla Fraela

Rúž je od minulosti symbolom silných žien. Ženy, ktoré sa ním maľovali, boli kedysi patriarchálnou spoločnosťou odsudzované. Neskôr sa rúž stal symbolom hnutia sufražetiek a svojráznych herečiek. Rozhodli sme sa preto, že naše nové meno bude symbolizovať silné ženy a ich práva. Pri hľadaní nového mena sme narazili na staroprešporský názov “frajla”. Išlo o hanlivejšie slovo, ktoré označovalo namaľovanú, prípadne vyzývavo oblečenú ženu. My sme v ňom našli symbol oslobodenia sa od predsudkov. Naše presvedčenie. Maľujme sa ako chceme, obliekajme sa ako chceme. Nebojme sa pohľadu druhých. Buďme samé sebou, namaľované či prirodzené. Sexy oblečené či vo vreci. Slovo Frajla nám zároveň evokovalo staroseverskú bohyňu plodnosti, úrody a lásky Freyu. Rozhodli sme sa spojiť tieto dve silné ženské slová a vytvorili sme naše nové ja. Fraela.

Ako ďalej?

Naším zámerom je neustále hľadať a zdokonaľovať možnosti balenia po všetkých stránkach. Momentálne je našim cieľom nájsť európskeho partnera, ktorý vyrába obaly z obnoviteľných prírodných a biodegradovateľných zdrojov, aby spĺňali etické, ekologické, ale aj funkčné a estetické možnosti.