Príbeh značky Fraela
2 women show is on
Naša značka vznikla ako zhmotnenie sna, ktorý sme mali, odkedy sme sa zaľúbili do výroby prírodnej kozmetiky.
Mariana & Adriana
Fraela founders
Sledujte nás na

Náš príbeh

Ahojte, sme dve founderky a tvorkyne značky Fraela.

Prírodnú dekoratívnu kozmetiku sme začali vyrábať v roku 2020. Predtým tomu predchádzala túžba používať lokálnu kvalitnú, vegan and cruelty-free dekoratívku s obsahom aktívnych ingrediencií.

Fraela je aj o kreatíve a našej slobode. Názov je odvodený od staroprešporského názvu “frajla”. V minulosti išlo o hanlivejšie slovo, ktoré označovalo namaľovanú, prípadne vyzývavo oblečenú ženu. My sme v ňom našli symbol oslobodenia sa od predsudkov.

Color Care

Fraela je kozmetika, ktorá podčiarkne vašu prirodzenú krásu. A zároveň sa stará o vaše pery a pleť. 

Produkty sú vegan, vyrábané z rastlinných voskov, prírodných olejov a minerálnych pigmentov. Zložky produktov ani produkty neboli testované na zvieratách. Náš dodávateľ pigmentov je člen organizácie PETA a má nulovú toleranaciu voči krutosti páchanej na zvieratách, deťoch a ľudoch.

DSC00265

NATURAL COLOR CARE

Príbeh rúžov Fraela

Ako prvé sme predstavili 20 odtieňov prírodných rúžov, pomenovaných po reálnych ženách. Sú to známe osobnosti, ale aj naše blízke priateľky. Jedno majú však spoločné. Nesú v sebe vlastnosti Fraely – ženskú výnimočnosť a inšpiratívnosť.

Tradícia ďalej pokračuje a tak sa medzi menami v roku 2023 objavila aj Aňa Geislerová.

Sú to práve rúže na pery, ktoré si získali vaše srdcia a túžbu po novom pocite krásy, po zmene vo svojom živote. 

DSC06362

Biodegradovateľné tuby

Tuby našich rúžov a rozjasňovačov sú vyrobené z biodegradovateľného materiálu. Tento materiál je vyrobený z rastlinných vlákien. Je kompostovateľný a k rozloženiu nepotrebuje priemyselné kompostovanie ako napríklad PLA materiál. Môžete ho zakopať na dvore alebo v záhradke a bude rozložený mikroorganizmami v pôde. Čas rozloženia závisí od počtu baktérií v danej pôde. Čím ich je viac, tým sa materiál rýchlejšie rozloží. Vnútorná časť, v ktorej je rúž vsadený, je vyrobená z hliníka a plastu.

Nákupný košík