Rozhovor s Dick Wolf

Veronika je inšpiratívna šperkárka, slovenka žijúca v Prahe, ktorá si ide svojou cestou až ku získaniu Czech Grand Design. Navštívili sme ju priamo v jej čarovnom ateliéri pri hrade a porozprávali sa o živote a ženskosti. 

Kto je Dick Wolf?

Je to môj pseudonym, ktorý už mám od školy. V angličtine je to Richard Wolf, takzvane Dick, takže klasicky meno a priezvisko. Keď som začínala, tak som nechcela byť spojovaná s mojim menom, pretože toto mi prinieslo slobodu, ktorú som pri tvorbe potrebovala.

Mala si zo začiatku problém prejaviť svoj štýl?

Práveže vôbec, od začiatku mi bolo vlastne jedno ako to prijme okolie, či sa to vlastne ľuďom bude páčiť. Chcela som sa konečne uvoľniť a robiť si veci podľa seba a nemyslieť na to, ako sa zapáčiť. Ani v najmenšom mi nenapadlo, že za taký krátky čas sa stane toľko vecí a nájde si to svojich fanúšikov.

Ako charakterizuješ svoju šperky?

Dúfam, že je to citelne samo o sebe. Nemám rada také tie heslá, v popiskoch, ktoré sa používajú na marketing. Moje šperky sú z môjho pohľadu surové a odvážne, na prvý pohľad niekedy pôsobia brutálne, ale na tele to zrazu funguje absolútne nežne.

Snažím sa vkladať do šperkov nadčasovosť a vyhýbať sa tým absolutne trendovým momentom, ktoré sa samozrejme lepšie predávajú, ale potom čo ďalej?

Inšpiruje ma život okolo mňa, môj život a momenty, v ktorých sa nachádzam. Proste to čo žijem, alebo som zažila pretavujem do šperkov. Sú to abstraktné momenty, moje sny, je toho veľa.

Je pre teba dekoratívka seba-vyjadrenie?

Absolútne! Tam asi nemám viac, čo dodať. Ja sa bez rúžu nepohnem nikam. Milujem to. Ja sa totiž inak nemaľujem. Nepoužívam makeup, ani si nemaľujem oči, takže rtěnka je pre mňa všetko čo potrebujem a stačí mi to.
 

Čo ťa robí najviac šťastnou?

Láska, sex, sloboda a skvelé jedlo.

Ako sa cítiš v rámci spoločnosti?

No, tak táto otázka by bola na samostatný príspevok:)) Ale pokúsim sa byť stručná. Myslím si, že keďže si nikto nemyslel, ze by som mohla začať robiť šperk, založiť si svoju značku, živiť sa tým čo milujem a ešte po tejto strane pocítiť úspech nikto nepredpokladal, takže všetci okolo mna sú šťastní so mnou, myslím rodinu a kamarátov.
Čo sa týka spoločnosti obecne, tak to ma úprimne nezaujíma, či odo mňa niekto niečo čaká. Robím si všetko podľa seba. Som žena po 30tke, ktorá sa nehrnie do hypotéky a zakladania rodiny, len preto, že na to už mám vek.
“Čím som staršia, tak sa obliekam odvážnejšie a cítim väčšiu slobodu.”

Prečítajte si...

Nákupný košík