Príbeh značky Fraela
2 women show is on
Naša značka vznikla ako zhmotnenie sna, ktorý sme mali, odkedy sme sa zaľúbili do výroby prírodnej kozmetiky.
Mariana & Adriana
Fraela
Sledujte nás na

Náš príbeh

Nápad vyrábať práve prírodné rúže vznikol v roku 2017. Už niekoľko rokov sme čoraz viac používali prírodné kozmetické produkty. Rúže sme formulovali viac ako 9 mesiacov. Chceli sme, aby pery nevysúšali, zároveň na nich vydržali počas bežného dňa a krásne voňali. Ako sa nám však komunita zákazníčiek a tvárí našich rúžov rozrastala, uvedomili sme si, že naše rúže nie sú len o prírodných ingredienciách.

Ako vznikla Fraela

Rúž je od minulosti symbolom silných žien. Ženy, ktoré sa ním maľovali, boli kedysi patriarchálnou spoločnosťou odsudzované. Neskôr sa rúž stal symbolom hnutia sufražetiek a svojráznych herečiek. Rozhodli sme sa preto, že naše nové meno bude symbolizovať silné ženy a ich práva.

Pri hľadaní nového mena sme narazili na staroprešporský názov “frajla”. Išlo o hanlivejšie slovo, ktoré označovalo namaľovanú, prípadne vyzývavo oblečenú ženu. My sme v ňom našli symbol oslobodenia sa od predsudkov. Naše presvedčenie.

Maľujme sa ako chceme, obliekajme sa ako chceme. Nebojme sa pohľadu druhých. Buďme samé sebou, namaľované či prirodzené. Sexy oblečené či vo vreci. Slovo Frajla nám zároveň evokovalo staroseverskú bohyňu plodnosti, úrody a lásky Freyu. Rozhodli sme sa spojiť tieto dve silné ženské slová a vytvorili sme naše nové ja. Fraela.

DSC06330

Biodegradovateľné tuby

Tuby našich rúžov a rozjasňovačov sú vyrobené z biodegradovateľného materiálu. Tento materiál je vyrobený z rastlinných vlákien. Je kompostovateľný a k rozloženiu nepotrebuje priemyselné kompostovanie ako napríklad PLA materiál. Môžete ho zakopať na dvore alebo v záhradke a bude rozložený mikroorganizmami v pôde. Čas rozloženia závisí od počtu baktérií v danej pôde. Čím ich je viac, tým sa materiál rýchlejšie rozloží. Vnútorná časť, v ktorej je rúž vsadený, je vyrobená z hliníka a plastu.

Ingrediencie

Naše produkty formulujeme za pomoci prírodných zložiek.

Jojobový olej 

Chemickým zložením veľmi podobný ľudskému sébu. Dobre sa vstrebáva do pokožky a reguluje jej vlhkosť. Obsahuje vitamín A, B1, B2, B6 a je aj zdrojom vitamínu E a kyseliny myristovej.

Olivový skvalán 

Jemný olej, ktorý sa vpíja hlboko do pokožky a nezanecháva ju pritom mastnú. Pomáha hydratovať pokožku a odstraňovať známky starnutia, vytvorením lipidovej bariéry na pokožke alebo vlasoch bráni ich dehydratácii.

Vitamín E 

Silný antioxidant.

Olej zo semien granátového jablka 

Získava sa lisovaním za studena. Tento olej je silný antioxidant. Bojuje proti voľným radikálom a známkam starnutia. Hlboko vyživuje pokožku a podporuje jej elasticitu tým, že zlepšuje hustotu elastínových vlákien v pokožke. Má výrazné hydratačné účinky.

Olej zo slivkových jadier 

Olej vyrobený lisovaním za studena má výraznú vôňu po marcipáne. Je výborný na suchú, zrelú a citlivú pleť.

Vanilkový macerát v slnečnicovom oleji 

Pomáhá udržovať pokožku hladkú, jemnejšiu a zdravšiu. Upokojujúca vanilka je známá tým, že má antioxidačné a protizápalové vlastnosti.

Ricínový olej

Získava sa zo semien ricínovníka. Pôsobí hojivo, regeneruje suchú pokožku, zjemňuje jazvy. Jemnú pokožku pier krásne hydratuje. Olej je organického BIO pôvodu a má certifikát SOIL ASSOCIATION.

Olej z marhuľových jadier

Vznikol lisovaním jadier marhule za studena. Je bohatý na vitamín A, B1, B2, B6 a B17, obsahuje tiež vitamín E. Olej má organický BIO pôvod a má certifikát kvality od SOIL ASSOCIATION.

Svetlicový olej

Získava sa zo semien rastliny svetlice farbiarskej. Patrí k najkvalitnejším jedlým olejom na svete. Je výborným zdrojom vitamínu E. Pomáha zlepšovať elasticitu pokožky. Má výborné regeneračné účinky. Je vyrobený lisovaním za studena a má organický (BIO) pôvod, certifikovaný aj SOIL ASSOCIATION.

Broskyňový olej 

Obsahuje množstvo vitamínov, predovšetkým vitamín E, minerály a esenciálne mastné kyseliny. Pomáha redukovať jemné rozstrapkané žilky.

Frakcinovaný kokosový olej

Dobre vstrebateľný tekutý olej bez farby a vône. Je rafinovaný frakcionáciou z kokosu, pri ktorej sa rozdelí na jednotlivé druhy mastných kyselín.

Nechtíkový macerát v slnečnicovom oleji

Má antibakteriálne a antiseptické účinky. Pomáha stimulovať kolagén v koži a zlepšuje krvný obeh, čím napomáha liečbe poranení. Pokožku vyživuje, regeneruje a zmäkčuje jej vonkajšiu vrstvu. 

Bambucké maslo

Vyrába sa z orechov Afrického stromu Shea tree. Ide o BIO nerafinované maslo z divokého zberu s certifikátom od SOIL ASSOCIATION. Orechy sú zbierané ženami z miestnej organizácie od mája do augusta. Vďaka obsahu cenných látok, vitamínov a minerálov zabraňuje prejavom starnutia a regeneruje poškodenú pleť. Zlepšuje krvný obeh v tkanivách a urýchľuje hojenie. Pokožku chráni pred infekciami a vonkajšími poveternostnými vplyvmi. 

Kandelilový vosk

Rastlinný vosk, ktorý je úžasnou vegánskou alternatívou k včeliemu vosku. Získava sa zo stonky keru Euphorbia Cerifera. Pokožku chráni pred stratou vlhkosti, hydratuje ju a zároveň ošetruje.

Karnaubský vosk 

Získava sa z listov brazílskej palmy. Je bohatý na estery mastných kyselín. Pokožku vyživuje, chráni a hydratuje. Má regeneračné účinky. Neobsahuje alergény.

Minerálne pigmenty

Náš dodávateľ minerálnych pigmentov, ktoré používame na farbenie rúžov, je akreditovaný člen organizácie PETA a má nulovú toleranciu voči krutosti páchanej na zvieratách, deťoch či ľuďoch.

Nákupný košík