Príbeh Bielej Laby a Fraely

Vždy sme túžili robiť krásne a originálne spolupráce, ktoré vznikajú z iskry. Tak ako to máme u nás vo Fraele. Bavia nás experimenty a objavy nového, za čím stojí kopec práce a vzrušenie. Preto sme sa pred pár rokmi pustili profesionálne do výroby prírodnej dekoratívky a dnes aj do výroby sójových sviečok. A medzitým sme stretli Katku Jakubčinovú. 

My sme poznali Katkinu tvorbu. Značka Biela Laba, pod ktorou tvorí spolu s kolegyňou Lindou, je minimalistická, naturálna, no zároveň aj svojská a ľúbezná. Ťahalo nás to k nej, lebo sme vedeli, že bude vedieť uchopiť pointu Fraely a vytvoriť jedinečnú kameninu pre našu novinku sviečku Jolly.

Fraela a Biela Laba colab

"Bavia ma keramické výzvy a jednou z najväčších bola pre mňa spolupráca s Fraelou."

U Katky.

S Katkou sme sa stretli v ateliéri viackrát. Mohli sme nazrieť do jej druhého domova a obdivovať zákutia pracovného priestoru.

Pripravila nám vzorkovník, na ktorom vyskúšala rôzne techniky a nátery. A my sme sa ju snažili laicky posunúť do roviny, ktorá sa na prvý pohľad zdala ako neuskutočniteľná. Ale vyšlo niečo ešte viac.

Fraela a Katka Jakubčinová - Biela Laba

Od glazúry po výpal

Katka experimentovala s farbami, glazúrami a vedela, že chce dosiahnuť až k Fraele. A to sa jej podarilo. Celá nádobka je jedinečne navrhnutá a glazovaná pre náš colab.

“Zadanie bolo jasné, farbou glazúry sa čo najviac priblížiť pigmentom rúžov a rozjasňovačov. Miešanie tých správnych kombinácii glazúr bolo časovo náročnejšie, ale ten pocit keď sa to podarilo bol krásny.”

Limitka 

Z našej spolupráce vyšla limitovaná edícia 60 ks sviečok v originálnej a jedinečnej handmade šálke z kameniny. 

Každá nádobka je zospodu očíslovaná a obrandovaná.

Každý jeden kus v sebe nesie lásku kreatívca k svojej práci.

Fraela a Biela Laba limitka

"Každá nádobka je originál, a farby pri každej z nich majú svoj vlastný svet plný jemne ligotavých odleskov."

A ten príbeh Fraely

Vyrábanie kozmetiky bolo roky naše hobby. Keď sme sa rozhodovali, že pôjdeme do niečoho vlastného, tak sme koketovali aj s myšlienkou vyrábať sójové sviečky (candle lovers here), ale nakoniec zvíťazila dekoratívka.

Dnes môžeme konečne povedať, že sa nám tento náš dávny sen splnil.

Ručne odlievané sójové sviečky s názvom Jolly majú lahodnú vôňu čerstvo upečeného koláča. Váš domov prevoňajú tóny klinčeku, škorice a hnedého cukru

Je to ideálna vôňa na privodenie vianočnej nálady a pohody.

S láskou Fraela & Biela Laba

Nákupný košík